Dydaktyka

ZALICZENIE I EGZAMIN – ZASADY

WERYFIKACJA EFEKTOW:

Warunkiem przystąpienia do egzaminu z genetyki klinicznej jest aktywne uczestniczenie w zajęciach oraz uzyskanie zaliczenia z wynikiem pozytywnym. Wymagane jest uczestnictwo w wykładach. Przed przystąpieniem do wszystkich zajęć należy powtórzyć wiadomości z zakresu genetyki i biologii molekularnej z lat wcześniejszych. Do egzaminu należy przygotować się zgodnie z sylabusem przedstawionym na stronie UXP.

Każda nieobecność musi być usprawiedliwiona. Usprawiedliwienie w formie pisemnej należy dostarczyć do sekretariatu Zakładu Genetyki Klinicznej. Więcej niż jedna nieobecność musi być odrobiona.

Zaliczenie: odbywa się na podstawie obecności i aktywności na zajęciach.
Egzamin: test jednokrotnego wyboru – 60 pytań. Studentowi przysługuje prawo trzykrotnego zdawania egzaminu. Materiał egzaminacyjny obejmuje treść zalecanego podręcznika podstawowego oraz treści z zajęć, uzupełnione o literaturę podaną w sylabusie.

Dodatkowo, każdy student może otrzymać 1 pkt. za aktywność na zajęciach seminaryjnych bądź ćwiczeniach od każdej osoby prowadzącej zajęcia podczas całego bloku ćwiczeniowego. Zdobycie min. 6 pkt. jest przepustką do podwyższenia oceny z egzaminu z genetyki klinicznej o jeden stopień (pół oceny). Zasada ta nie dotyczy oceny niedostatecznej.

Konsultacje dla studentów odbywają się: w każdy wtorek godz. 13.00-14.30 u każdego nauczyciela akademickiego oraz w formie mailowej.
Forma i warunki zaliczenia/egzaminu w terminach poprawkowych II/III: Egzamin testowy

Literatura podstawowa:
Genetyka Medyczna. Jorde, Carey, Bamshad., red. wyd.polskiego Maciej Borowiec, 2021

Sylabusy dostępne są na platformie Wirtualnej Uczelni: